Filtry oleju / powietrza / paliwa / kabinowe

Wymiana oleju silnikowego oraz filtrów to najważniejszy element obsługi eksploatacyjnej pojazdu. Zadaniem filtrów jest wyłapywanie i zatrzymywanie cząstek zanieczyszczeń.

 

W przypadku filtrów oleju wyłapywane będą zanieczyszczenia środka smarnego, które powstają w trakcie pracy silnika, będą to wiec takie mikroelementy jak pozostałości po niespalonym paliwie, produkty utleniania, termicznego rozkładu, spalania samego oleju (sadze i popioły), pył z powietrza i cząstki metali (opiłki). Podobne zadanie spełniają filtry paliwa w układzie paliwowym.

 

Filtry powietrza, jako elementy układy dolotowego silnika, odpowiadają za oczyszczanie zassanego przez silnik powietrza zanim trafi ono do  komory spalania.  Filtry kabinowe ( zwane też przeciwpyłkowymi )  z kolei oczyszczają powietrze, które trafia do kabiny pojazdu i nim oddychamy. Filtry przeciwpyłkowe, jak wskazuje nazwa, mają za zadanie wyłapać pyły z powietrza, a w przypadku filtrów tzw. węglowych także cząstki PM10 i PM2,5. Niektórzy producenci oferują także filtry antybakteryjne oraz antygrzybiczne.

 

Firma AUTO ARTMOT w swoich sklepach motoryzacyjnych oferuje filtry wszystkich wiodących marek takich jak MANN, Knecht, Hengst, Filtron, Wix, Purflux, Bosch oraz filtry OE producentów pojazdów. Dla klientów mniej wymagających możemy zaoferować filtry nieco tańszych producentów azjatyckich.

 

W naszych sklepach zawsze staramy się mieć na magazynie olej oraz filtry do każdego rodzaju pojazdu, tak aby klient zawsze mógł kupić wszystko od ręki. Większość naszych stanów magazynowych to filtry marek Filtron oraz Mann, produkty innych producentów mogą zostać zamówione i dostępne dla klienta po 4 godzinach lub następnego dnia z rana.

 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.